Rudolph Logistik jest sprawdzonym dostawcą usług dla klientów z wielu różnych branż. Dzięki inwestycji w dwa automatyczne systemy transportowe AGV zoptymalizowaliśmy procesy magazynowe.
Aby zapewnić swoim klientom niezawodność i terminowość dostaw przy jednoczesnym odciążeniu pracowników, firma Rudolph Logistik Group z Lorsch w południowej Hesji postawiła na innowacyjność. Po ośmiotygodniowej fazie planowania i testów dostawca usług logistycznych zdecydował się na dwa nowoczesne automatyczne systemy transportowe (AGV). Ogromną zaletą tych wózków jest łatwa adaptacja do zmian w otoczeniu pracy i zachowanie niezbędnej elastyczności działania. Co więcej, systemy AGV mogą być wykorzystywane z istniejącymi systemami regałowymi. Kolejnym atutem dla Rudolph Logistik Group był nasz interfejs logistyczny. Oprogramowanie Jungheinrich zapewnia pojazdom AGV łączność z funkcjonującym u klienta systemem zarządzania magazynem (WMS). Automatyczny system transportowy AGV odciąża personel w liczącym 14 300 metrów kwadratowych centrum dystrybucyjnym, w którym znajduje się 10 600 miejsc paletowych i 170 000 miejsc regałowych. W magazynie pracuje około 135 pracowników, którzy pakują i rozsyłają na cały świat łącznie około 430 000 produktów.
Rudolph Logistik Group działa głównie w sektorze motoryzacyjnym, w branży dóbr konsumpcyjnych i przemysłowych oraz sektorze usługowym. Dla firmy niezbędne jest stałe ulepszanie procesów wewnętrznych i wykorzystywanie potencjału do optymalizacji. Wszystkie te wymogi spełnia nasz system transportowy EKS 210a z interfejsem logistycznym. Wkrótce po wdrożeniu rozwiązania odnotowano poprawę wydajności procesów intralogistycznych i zmniejszenie ilości błędów. Przypisywanie zleceń transportowych do poszczególnych palet odbywa się za pomocą kodu kreskowego, który jest automatycznie odczytywany przez AGV i przekazywany do systemu WMS za pośrednictwem interfejsu logistycznego. Następnie WMS wysyła dokładną lokalizację magazynową danej palety do wózka – ponownie przez interfejs logistyczny. Paleta jest bezpiecznie transportowana do miejsca docelowego optymalną trasą i precyzyjnie odkładana.
– "Od czasu wdrożenia automatyczne systemy transportowe przejęły część transportu wewnętrznego. W dziale przesyłek wychodzących obsługują około 50% dziennego wolumenu towarów. System bezpieczeństwa w automatycznym wózku widłowym pomógł nam również zminimalizować szkody w centrum dystrybucyjnym,” mówi Markus Krumpholz, który odpowiada za kontrolę i zarządzanie projektami w Rudolph Logistik. Thorsten Krämer, kierownik oddziału w regionie Rhein/Main/Neckar, dodaje: „Widzieliśmy ten system na targach i w internecie. Odwiedziliśmy też dwa zakłady produkcyjne klientów Jungheinrich. Inni producenci nie mają w ofercie wystarczająco zaawansowanego rozwiązania spełniającego nasze oczekiwania. Oprócz tego, korzystając z usług Jungheinrich, otrzymujemy kompletne rozwiązanie z jednego źródła”.
Kontakt z doradcą
Jungheinrich
Telefon