Jungheinrich PowerCube zdobywa trofeum w kategorii "Intralogistics Robots“. Kamera widłowa addedVIEW zdobywa tytuł "Special of the Year"
Podwójna wygrana podkreśla wiodącą pozycję Jungheinrich w rozwoju innowacyjnych i wydajnych rozwiązań intralogistycznych.
Czerwiec 2023 - Ceremonia wręczenia nagród International Intralogistics and Forklift Truck of the Year (IFOY) Awards 2023 odbyła się wczoraj w Dortmundzie w Niemczech. Jungheinrich był w stanie wzmocnić swoją pozycję dzięki dwóm produktom, które zdobły 23 nominacje. Zarówno ultrakompaktowy system magazynowania PowerCube, jak i innowacyjna kamera widłowa addedVIEW ze skanowaniem kodów kreskowych otrzymały upragnione nagrody w swoich kategoriach.
Jungheinrich PowerCube, zautomatyzowany kompaktowy magazyn pojemnikowy do szczególnie kompaktowego przechowywania i kompletacji zamówień małych części, a także ładunków jednostkowych, zwyciężył w kategorii "Intralogistics Robots". Modułowy system regałowy PowerCube mieści pojemniki, które są ułożone w pionowych kanałach o wysokości do 12 metrów. Taka wysokość systemu pozwala na wyjątkowo efektywne magazynowanie pojemników na bardzo małej powierzchni.
Kamera widłowa addedVIEW firmy Jungheinrich triumfowała w kategorii "Special of the Year". Dzięki możliwości odczytywania kodów kreskowych bezpośrednio w miejscu przechowywania i porównywania ich z systemem zarządzania magazynem, kamera umożliwia znaczne zminimalizowanie błędów przechowywania i pobierania, a tym samym zwiększa wydajność i bezpieczeństwo w magazynie. Dzięki umieszczeniu w pełni cyfrowej kamery w widłach, miejsca przemieszczania towarów i skanowania są zbieżne. Odbiór odbywa się w wyjątkowo ergonomiczny sposób za pomocą przycisku bezpośrednio na kierownicy.
Dyrektor sprzedaży Jungheinrich Christian Erlach jest zachwycony nagrodami nie tylko w jednej, ale w dwóch kategoriach: "Dzięki tym dwóm zwycięstwom w konkursie IFOY Awards 2023, Jungheinrich po raz kolejny podkreśla swoją pozycję wiodącej firmy w rozwoju innowacyjnych i wydajnych rozwiązań intralogistycznych. Jesteśmy bardzo dumni z tego wyróżnienia. Dzięki Jungheinrich PowerCube i kamerze widłowej addedVIEW oferujemy naszym klientom innowacyjne rozwiązania, które zwiększają ich konkurencyjność i znacznie poprawiają wydajność w magazynie".
Jungheinrich kamera widłowa addedVIEW
Dokładna dokumentacja składowania i pobierania towarów ma kluczowe znaczenie w każdym magazynie. Błędy w rozmieszczeniu lub przechowywaniu towarów w systemie zarządzania magazynem (WMS) mogą prowadzić do poważnych problemów - od nieprawidłowo przydzielonych miejsc składowania i nieoczekiwanych wyszukiwań po zwroty i utratę towarów. Aby skutecznie sprostać temu wyzwaniu, firma Jungheinrich opracowała kamerę widłową addedVIEW ze skanerem kodów kreskowych. Jest ona w stanie odczytywać kody kreskowe bezpośrednio w miejscu składowania i porównywać je ze specyfikacjami systemu WMS. Umożliwia to natychmiastową i dokładną identyfikację, a tym samym uniknięcie błędów jeszcze przed ich wprowadzeniem do systemu. Integrując tę technologię z procesem magazynowym, firmy mogą znacznie zmniejszyć liczbę nieprawidłowych miejsc i rozmieszczenia zapasów, co skutkuje znacznym wzrostem wydajności.
Kamera widłowa addedVIEW jest w pełni cyfrowa i oferuje rozdzielczość Full HD, szerokopasmową transmisję danych Automotive Ethernet oraz oprogramowanie do przesyłania wyników do dowolnego systemu WMS. W przypadku Jungheinrich WMS produkt jest wyposażony w dodatkową inteligencję. Umożliwia to rozpoznanie, czy prawidłowy lub nieprawidłowy kod kreskowy znajduje się przed zębem, za pomocą kolorowych nakładek na obrazie z kamery, gdy wózek widłowy przejeżdża obok. Oprócz korzyści dla zarządzania magazynem, kierowcy wózków widłowych korzystają ze znacznie lepszej jakości obrazu, a także ergonomicznej funkcji odbioru bezpośrednio na kierownicy. Ogólnie rzecz biorąc, w pełni cyfrowa kamera widłowa addedVIEW eliminuje ukryte koszty wyszukiwania i błędów dla klientów. Proces staje się szybszy, bardziej niezawodny, a tym samym znacznie bardziej opłacalny w przeliczeniu na paletę.
Ze względu na ultra-kompaktowy pionowy układ pojemników, PowerCube idealnie wykorzystuje przestrzeń magazynową i osiąga gęstość składowania czterokrotnie wyższą niż konwencjonalny system regałów półkowych. Wysokość systemu do 12 m sprawia, że PowerCube jest najwyższym kompaktowym systemem składowania w swojej klasie. Tworzy to przestrzeń w magazynie, którą można wykorzystać do rozszerzenia asortymentu lub innych celów. Jungheinrich PowerCube jest również wyjątkowy na rynku pod względem elastyczności. Automatyczny, kompaktowy system składowania małych pojemników można ustawić na zwykłych posadzkach przemysłowych bez czasochłonnych przeróbek, takich jak frezowanie i szlifowanie, dzięki czemu można go łatwo zintegrować z istniejącymi magazynami. Ponieważ wózki wahadłowe poruszają się pod pojemnikami, PowerCube można łatwo dostosować do różnych wysokości i konstrukcji budynków. W razie potrzeby można go również podłączyć do indywidualnie zaplanowanego systemu przenośników.
Nowo opracowane wahadłowce PowerCube poruszają się z maksymalną prędkością 4 m/s i przyspieszeniem do 2 m/s². Mogą one jednocześnie przenosić dwa pojemniki o ładowności 50 kg każdy wewnątrz PowerCube. Rozszerza to i ułatwia zastosowanie pod względem zakresu artykułów, przyspiesza procesy reorganizacji i maksymalizuje przepustowość na wahadłowiec. Jednocześnie wózki wahadłowe mogą poruszać się automatycznie na poziomie poniżej półki PowerCube. Dzięki skalowalnej liczbie wózków, przepustowość PowerCube może być elastycznie dostosowywana w przypadku rosnącego popytu, sezonowych szczytów lub rozszerzenia asortymentu. Dzięki wysokowydajnym akumulatorom litowo-jonowym, które są tymczasowo ładowane na stacjach roboczych podczas pracy, wózki wahadłowe są gotowe do użycia 24 godziny na dobę bez przestojów. Zapewnia to wysoką przepustowość systemu i sprawia, że baterie są powodem wysokiej wydajności PowerCube. Kolejna zaleta: ponieważ wahadłowce mogą być usuwane z PowerCube na poziomie podłogi w celu przeprowadzenia prac konserwacyjnych, nie jest wymagana platforma konserwacyjna, w przeciwieństwie do konkurencyjnych systemów.
Dzięki PowerCube, Jungheinrich łączy wydajne procesy i innowacyjny sprzęt z najnowocześniejszą technologią oprogramowania. Zalety tego rozwiązania obejmują proste połączenie z istniejącą infrastrukturą IT klienta oraz zaprojektowanie oprogramowania pod kątem maksymalnej elastyczności w zakresie wymagań procesowych i wydajnościowych. Dzięki PowerCube, Jungheinrich prezentuje zintegrowane i całościowe podejście do przyszłości kompaktowego składowania pojemników i spełnia obietnicę nowego wymiaru wydajności w magazynie.
Informacje o nagrodzie IFOY
Nagroda IFOY ("International Intralogistics and Forklift Truck of the Year") oznacza wydajność innowacyjność, jest uważana za ostateczną nagrodę za innowacyjność w intralogistyce ze względu na swoją wiedzę techniczną. Niezależne jury złożone z czołowych międzynarodowych dziennikarzy branżowych wybiera zwycięzców na podstawie trzyetapowego audytu IFOY. Oprócz standardowego testu IFOY, obejmuje on również IFOY Innovation Check, który jest przeprowadzany przez specjalistów z Fraunhofer IML, Uniwersytetu w Dreźnie, Uniwersytetu Technicznego w Monachium i Fraunhofer IPA. Sponsorem nagrody IFOY, która jest objęta patronatem Federalnego Ministerstwa Gospodarki i Energii, jest Stowarzyszenie Handlu Materiałami i Intralogistyki w ramach VDMA. Z dwunastoma wygranymi od 2013 roku, Jungheinrich znajduje się na liście najlepszych zwycięzców IFOY.