Wózek widłowy systemowy idealnie sprawdzi się na przykład podczas obsługi magazynu z wąskimi korytarzami roboczymi. W takich obiektach zastosowanie tych urządzeń to nie kwestia wygody, ale często konieczność. Jak takie urządzenia radzą sobie w wąskich korytarzach roboczych?
Zarówno wózek systemowy, jak i standardowy akumulatorowy wózek widłowy są zasilane za pomocą energii elektrycznej. Oba rodzaje urządzeń służą także do podnoszenia i transportu wewnątrzmagazynowego towarów umieszczonych na paletach. Na tym jednak podobieństwa się kończą.
Systemowy wózek widłowy jest zaawansowanym urządzeniem, które zapewnia wydajną pracę w specyficznych warunkach: długich, wąskich korytarzach, w których trudno manewruje się „zwykłym” wózkiem.
Wózek widłowy systemowy może, ale nie musi być wózkiem automatycznym. Standardowe wózki systemowe mogą zostać wyposażone w komponenty automatyki i dodatkowego bezpieczeństwa, tak by automatycznie wykonywały zadania transportowe. Takie urządzenia sprawdzą się podczas powtarzalnych procesów. W takiej sytuacji maszyny mogą zastąpić człowieka.
Nie zawsze trzeba jednak od razu inwestować w automatyczne rozwiązania AGV, by optymalizować pracę w magazynie. Zastosowanie systemowych wózków widłowych z nawigacją częściowo zautomatyzuje procesy składowania towarów i odciąży operatorów, zwiększając jednocześnie wydajność pracy.
Systemowy wózek widłowy najlepiej sprawdzi się w dużych magazynach, gdzie kompletacja towaru odbywa się na sporych wysokościach. W zależności od modelu, wózek widłowy systemowy może pracować w wąskich lub szerokich korytarzach roboczych, a kabina dla operatora może znajdować się na dole lub przemieszczać wraz z operatorem do góry.
Warto przeczytać: Wózki systemowe - niezawodny sprzęt do przenoszenia palet
Na kwestię korzystania z wózków widłowych systemowych warto patrzeć nie jako konieczność, a szansę. Dzięki takim wózkom można w pełni wykorzystać potencjał magazynu, a w przypadku zastosowania urządzeń do wąskich korytarzy roboczych - zwiększyć liczbę regałów w przestrzeni hali. To wymierna korzyść dla firmy! Obliczyliśmy, że wykorzystanie wózków systemowych Jungheinrich EKX pozwala zwiększyć powierzchnię magazynową nawet do 30%. Dzięki temu można także zmniejszyć średni koszt miejsca paletowego.
Oferta wózków systemowych, podobnie jak standardowych wózków widłowych, nie ogranicza się do jednego rodzaju urządzeń. Są to wózki o różnym udźwigu maksymalnym i różnej wysokości podnoszenia, przeznaczone do pracy w standardowych magazynach oraz wysokiego składowania. Jakie modele wózków systemowych Jungheinrich możemy Państwu zaproponować? To m.in.:
Jaki systemowy wózek widłowy będzie odpowiedni w Państwa przypadku? Nasi eksperci przeanalizują warunki w Państwa magazynie i zaproponują optymalne rozwiązanie. Zapraszamy do kontaktu!