Są sytuacje, w których wózek widłowy okazuje się niezbędny.
Nie każda branża potrzebuje go do stałej pracy – niektóre, jedynie w określonych sytuacjach. Sezonowe zapotrzebowanie, wydarzenia plenerowe, dodatkowe zlecenie lubawaria bieżącego sprzętu – jest wiele momentów, w których warto zdecydować się na wypożyczenie wózka widłowego w ramach sharing economy.
Sharing economy najłatwiej przetłumaczyć jako ekonomię współdzielenia, czyli trend, który od pewnego momentu rewolucjonizuje między innymi świat intralogistyki. Nie bazuje ona na własności, a na elastycznym użytkowaniu towarów oraz usług. Atrakcyjność sharing economy polega na korzystaniu z przedmiotów, bez konieczności posiadania ich na własność.
Współdzielenie to trend wykorzystywany nie tylko w branży intralogistycznej. Bardzo popularny jest na przykład w branży motoryzacyjnej. To rozwiązanie, które dedykowane jest tym, którzy nie chcą kupować, a chcą używać. Podobnie jak wynajem samochodów, również wynajem wózków widłowych staje się coraz bardziej popularny.
Dzięki ekonomii współdzielenia w obszarze intralogistyki można łatwo podnieść wydajność magazynu, bez konieczności ponoszenia kosztów zakupu sprzętu. Inwestowanie w procesy i dodatkowy sprzęt, które nie są bezpośrednio powiązane z główną działalnością firmy jest często nieekonomiczne, a wynajem, np. wózków widłowych, uwalnia kapitał do dalszego wzrostu firmy. Pozwala to znacznie obniżyć bieżące koszty i zyskać kapitał na inne inwestycje.
Wynajem wózka widłowego to korzystna alternatywa dla zakupu nowego bądź używanego pojazdu, a także leasingowania nowego urządzenia. Dla wielu przedsiębiorców skorzystanie z możliwości wynajmu krótkoterminowego to bardziej opłacalna opcja, w przypadku, np. okazjonalnego lub sezonowego zapotrzebowania na wózki widłowe.
Fot. Outsourcing wózków widłowych w Jungheinrich to rozwiązanie, które sprawdzi się praktycznie każdym biznesie.
Outsourcing w Jungheinrich dedykowany jest nie tylko tym, którzy potrzebują skorzystać z wózka widłowego tymczasowo. Oprócz oferty wynajmu krótkoterminowego, dostępna jest także opcja długoterminowa, która pozwala wypożyczyć pojazd nawet na okres 72 miesięcy. Outsourcing przemysłowy kierowany jest do firm, których nie stać na zakup nowego wózka widłowego, z uwagi na ograniczenia budżetowe. „Sharing economy” w postaci wynajmu wózków widłowych to najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy chcą uwolnić swój kapitał, jednocześnie oszczędzając czas i skupiając się na najważniejszych celach swojego biznesu.
W Jungheinrich do dyspozycji mamy ponad 5000 pojazdów na wynajem. W ofercie dostępne są także najnowsze modele wózków widłowych, wyposażonych w akumulator li-ion. W Jungheinrich klienci mogą wynająć m.in.:
Fot. Koncepcja sharing economy pozwala wynająć wózek widłowy Jungheinrich wraz z pełną opieką serwisową.
Niewątpliwą zaletą wynajmu Jungheinrich jest możliwość wyposażenia pojazdu w potrzebny osprzęt oraz dodatkowe wyposażenie. To jednak nie wszystko. Cena wynajmu wózków widłowych w Jungheinrich obejmuje także pełny serwis oraz badania UDT. W przypadku awarii firma gwarantuje reakcję w czasie do 4 godzin od zgłoszenia. Na czas ewentualnej naprawy przedsiębiorcy otrzymują bezpłatnie zastępcze wózki widłowe.
Istnieje wiele plusów z dostępu do innych zasobów, bez konieczności nabywania ich na własność. Do zalet wynajmu wózków widłowych w Jungheinrich należą: